Otázky a odpovede

Čo je to ZOOM II Advanced Power bielenie?

ZOOM II Advanced Power bielenie je bieliaci proces, ktorý zosvetľuje zafarbenie skloviny a zuboviny zuba.

 

Čo spôsobuje zafarbenie zuba?

Sú viaceré príčiny. Najčastejšie to býva stárnutie, požívanie farbiacích substancíí, ktoré vytváraju škvrny ako káva, čaj, tabak, červené víno, atď. Počas vývoja zubov môže spôsobovať zafarbenie zubov užívanie antibiotík tetracyklínovej rady, alebo nadmerné užívanie floridových preparátov.

 

Kto si môže dať vybieliť zuby?

Skoro každý. Aj keď, bielenie nemusí mať rovnaký účinok na každého. Zubný lekár na základe prehliadky a zmerania pôvodnej farby Vašich zubov môže určiť, či ste vhodný kandidát na bielenie a či bude mať bielenie Vašich zubov aj dostatočný efekt

 

Dávajú si ľudia bieliť zuby? 

Viac ako si dokážete predstaviť. Každý by chcel mať krásny biely žiariaci úsmev. Systém ZOOM II Advanced Power to teraz umožňuje oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

 

Je bielenie bezpečné?

Áno. Početné bádania a klinické štúdie dokazujú, že bielenie zubov pod dohľadom zubného lekára je bezpečné. Naopak, mnoho zubných lekárov považuje bielenie zubov za najbezpečnejší dostupný kozmetický zákrok v medicíne. Podobne ako v prípade každého iného bieliaceho systému, ani ZOOM II Advanced Power nie je doporučený pre deti mladšie ako 13 rokov, pre tehotné ženy a dojčacie mamičky.

 

Ako dlho vydrží výsledok bielenia?

Vďaka dodržiavaniu niektorých zásad pre starostlivosť o vybielené zuby, budú Vaše zuby vždy svetlejšie ako boli predtým. Aby vzhľad vašich zubov zostal najlepší, odporúča sa používanie dentálnej nite, medzizubných kefiek a umývanie zubov zubnou kefkou dvakrát denne. A raz za čas, podľa potreby, použitie špecialných rozjasňovačov. Tie si môžte kedykoľvek objednať u Vášho zubného lekára.

Ako funguje ZOOM II Advanced Power?

Aktívnou zložkou ZOOM-lampou aktivovaného bieliaceho gélu je Hydrogén peroxid. Pri rozpade Hydrogén peroxidu sa uvoľňuje kyslík, ktorý prechádza cez sklovinu a zubovinu a vybieľuje zafarbenia zuba, pričom štruktúra zuba zostáva nezmenená. Svetlo zo ZOOM-lampy pomáha pri aktivácií Hydrogén peroxidu a napomáha jeho prieniku cez povrch zuba. Štúdie dokazujú, že použitie ZOOM-lampy zvýšilo efektivnosť ZOOM-gélu až o viac ako 26% a spôsobilo  vybielenie zubov priemerne až o 8 odtieňov.

Čo prežíva pacient počas bielenia?

Počas zákroku môžu pacienti komfortne pozerať TV alebo počúvať muziku. Osoby so silným dávivým reflexom a pocitom stiesnenosti môžu mať problémy podstúpiť celý zákrok.

Ako je kontrolované vystavenie sa svetlu zo ZOOM-lampy?

ZOOM procedúra vyžaduje, aby boli chránené všetky mäkké tkanivá, ktoré sa nachádzajú v ústach a v okolí úst. Lekár sleduje procedúru a celý čas zabezpečuje zakrytie a izoláciu vystavenej sliznice a kože.

Ľudia precitlivelí na svetlo, vrátane tých, ktorí podstupujú PUVA terapiu alebo inú fotochemoterapiu, alebo pacienti s melanómom by nemali podstupovať bielenie lampou ZOOM. Takisto pacienti, ktorí berú  voľne predávané svetlo senzitívne lieky alebo homeopatiká by mali pred bielením ZOOM-lampou upozorniť  lekára o uživaní týchto liekov. Pre týchto ľudí sú vhodné nesvetelné metódy bielenia zubov.

Ako dlho trvá bielenie ZOOM-lampou?

Samotná procedúra bielenia trvá 45 minút. Izolácia mäkkých tkanív  a príprava pred zákrokom cca 15 minút.

 Sú nejaké vedľajšie účinky?

U niektorých pacientov sa môže počas zákroku objaviť zvýšená citlivosť. Svetlo zo ZOOM-lampy vytvára minimálne teplo, ktoré môže byť príčinou malého diskomfortu. V zriedkavých prípadoch môže pacient hneď po zákroku pociťovať mravenčenie, ktoré ale vždy po chvíli zaniká.

 

Kontaktujte nás

Ak máte nejaké otázky alebo nám chcete niečo povedať, prosím, použite nasledujúci kontaktný formulár: